Ultraviolet – barva roku

barva roku 2018, josef trakal

Koho Pantone inspiruje?

Trendy, které Pantone vyhlašuje pravidelně pro nadcházející sezónu, jsou součástí, ne-li hlavní linkou nejnovějších kolekcí. To platí pro módní návrháře, dekoratéry, floristy, grafiky, ale i designéry. Vyhlášeny jsou barvy pro jarní, letní, podzimní i zimní inspiraci. Určí se však pouze jedna, která se stane hitem roku. Inspirace je hledána v přírodě, jelikož ta nám skýtá milióny odstínů, které nelze ani pojmenovat. Zdá se, že letošní rok (2018) bude laděn do barev luxusu a elegance.

Barva roku 2018 interiér

inspirační fotografie, studio Cottontail design, zdroj: cottontailhome.com

 

     Fialová – velmi elegantní, zároveň však ne jednoduše zakomponovatelná barva. Pokud s ní umíte zacházet a využijete ji ve správné kombinaci, množství i odstínu, vytvoříte neotřelý interiér s nádechem luxusu.

Trendy barevná paleta podle Josef Trakal design: borůvková, fialková, levandulová

barvy podle Josef Trakal design

Stačí pár doplňků

Nikde není psáno, že je třeba jít a přemalovat všechny stěny na fialovo. Razím pravidlo, kde upřednostňuji barvu do interiéru pomocí doplňků a dekorací.  Jelikož pak je přeměna designu rychlejší, jednoduší a ne tak časově, natož pak finančně náročná. Nejvděčnější jsou polštáře. Ostatní vybavení, jako je například pohovka, raději volte v odstínech neutrálních. Až vás fialová omrzí, nebude nijak složité interiér přiblížit nově vládnoucím trendům. Pokud barvu na stěnu, tak pouze jako doplňkovou na jednu hlavní stěnu, ale vždy ve správném odstínu.

Barva roku 2018

inspirační fotografie, studio Design and Gardiano, zdroj: ansa.it

 

Barva roku 2018 interiér

inspirační fotografie, studio Roto interiéry, zdroj: hanak-kuchyne-nabytek.cz

jana-logo-150x150

Autor: Josef T.
Korektor: Jana B.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho vašim přátelům

Přečtěte si mé další články

Menu