Káva a design v Liberci IV.

káva a design v Liberci, josef Trakal

kavárenský „povaleč“, aneb práce mezi lidmi čtyři …

Dnes se budu budu věnovat místům, které patří svým interiérem a prostory spíše ke klasickému stylu kaváren. Některé z nich mají dokonce historickou hodnotu, které kavárnám dává zcela jiný rozměr.

Café Bar Praha

Kavárna v srdci Liberce na Benešově náměstí. Projekt, u kterého jsem se podílel na obnovení, modernizaci a redesignu secesního interiéru. Toto místo je pro milovníky tradice a elegance. Oproti ostatním kavárnám, které se většinou pyšní hipsterskými koncepty svých interiérů, se právě Café Praha drží původního historického konceptu. Interiér tmavších barev je doplněn o perleťovou tapetu, které svým leskem podtrhne eleganci prostoru. Došlo k výměně osvětlení, kde jsme vsadili na moderní retro, které momentálně slaví renesanci. Hlavní centrální lustry jsme oblékli do husího peří. Na perleťovou tapetu jsme usadili obrazy ve zlacených rámech s černobílými fotografiemi, které dokumentují, jak se v průběhu doby místo v okolí Benešova náměstí měnilo. Kavárna je tak příjemným místem pro schůzky s klienty, ale i pro práci, které vám nabídne strávit čas v místě, které na vás dobově dýchne.

 

Café bar Praha Liberec, josef Trakal

inspirační obrázek, zdroj: Café Bar Praha

 

Café bar Praha Liberec, josef Trakal

inspirační obrázek, zdroj: Café Bar Praha

 

Café Varšava

Po navštívení Café Varšava si odnesete zážitek z krásného elegantního interiéru. Je zde dokonale využilo potenciálu architektury tohoto prostoru s dávkou elegance i v tom nejposlednějším koutě. Fantastické je zde také zpracování podlahy, stěn a stropu. Tmavý dekor podlahy kontrastuje se světlými tóny stěn a strop se pyšní krásným reliéfem, který navozuje dojem 3D efektu. Velmi efektně působí i fakt, že se tmavá barva postupně zesvětluje po téměř bílou, což ve mě evokuje obrázek kávy se šlehačkou. Střídmý nábytek a decentní osvětlení se zlatým akcentem interiér doladí k dokonalosti.

 

Café Varšava Liberec, josef trakal

inspirační obrázek, zdroj: Café Varšava

 

Café Varšava Liberec, josef trakal

inspirační obrázek, zdroj: mediafoto.cz

 

Káva Čaj

Útulná kavárna ve znovuvzkvétající ulici 5. května v Liberci. Opět je to prostor, který by se dal zařadit spíše k tradičním interiérům. Ale i zde se rozhodli vsadit na kapku hipsterského konceptu a jak je vidět, dokonale funguje. Původně v prostorách stávala jedna z nejstarších prodejen v Liberci, kde jste si mohli koupit kávu a čaj té nejlepší kvality. Určitě oceníte, že se majitelé kavárny rozhodli prostor zachránit a původní nábytek zde zachovali. Dokonce i osvětlení má dokonale hodící se tradiční look. Hipsterský koncept je do prostoru vnesen sedacím nábytkem. Redesignované židle ze základky, černá kovová konstrukce a dva druhy sedáků a opěrek. Jedny ze dřeva a druhé s čalouněním s velmi okatým vzorem do prostoru vnesou pozitivní energii. Interiér působí velmi prosvětleně, svěže a příjemně. Jako v jediné z kaváren v Liberci si zde můžete užít ochutnávkových večerů kvalitních likérů.

 

Káva Čaj Liberec, Josef Trakal

inspirační obrázek, zdroj: Káva Čaj

 

Káva Čaj Liberec, Josef Trakal

inspirační obrázek, zdroj: Káva Čaj

 

Wink café

Wink café je kavárnou, které je mírně odstrčená od centra města. Najdete ji ve Zhořelecké ulici. To, že není v centru ničemu nevadí, jelikož kdo má rád kávu, dobrý dort a příjemné prostředí, tak se trochu projde. Interiér je rozčleněn do několika zákoutí, kde si ale každý najde to své soukromí. Kavárna je navržena v moderním duchu, ale zase opět velice střídmě, čistě. V prostoru nejsou přebytečné věci, materiály a ani barevné kombinace, Vše je sladěno do kompaktního celku, který působí příjemně. Podlaha s dekorem dřeva ladí s dřevěným obložení stěn s parketovým vzorem. Sedací nábytek je různorodější, ale jednotlivé kusy spolu dobře komunikují. Někdo má rád sezení na klasické židli, někdo naopak na čalouněné pohovce a jiný zase na křesle ušák. Každý tu najde to své místo. U stěn je opět vsazeno na jednu z královen barev a tou je bílá. Tu však v některých místech doplňuje tapeta s geometrickým vzorem, která vám dobije energii.

 

Wink café Liberec, Josef Tralal

inspirační obrázek, zdroj: barborasacher.com

 

Wink café Liberec, Josef Tralal

inspirační obrázek, zdroj: barborasacher.com

 

     V posledním díle miniseriálu o kavárnách a bistrech se budu věnovat místům mimo Liberec, která ale určitě stojí za návštěvu. A nebojte, jsou od Liberce opravdu jen kousek.

 

Káva a design v Liberci I.

Káva a design v Liberci II.

Káva a design v Liberci III.

Káva a design v Liberci a okolí V.

 

jana-logo-150x150

Autor: Josef T.
Korektor: Jana B.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho vašim přátelům

Přečtěte si mé další články

Menu