Pieris.cz – nálepky na zeď

Při navrhování interiérů pro děti jsem náhodou narazil na krásné nálepky na zeď. Vyznačují se čistým designem a u dětí jsou moc oblíbené avšak motivy a zpracování je přizpůsobeno nejen malým dětem. Jak se samolepky tvoří a na jakém povrchu drží? Můžete chtít samolepku na míru? O tom se pobavíme s Lenkou Kadlíkovou, která stojí za zrodem značky Pieris.

dětské grafiky pieris, josef trakal
dětské grafiky pieris,,zdroj: pieris.cz

Rozhovor s Lenkou

Řekněte nám něco o sobě?

Jsem člověk, který tráví už od mala každou volnou chvíli venku v přírodě. Kdyby mi v době, kdy jsem chodila do školy, někdo řekl, že jednou budu podnikat a živit se grafikou nevěřila bych mu ani trošku.

Jak jste se k navrhování samolepek dostala?

V podstatě náhodou. Manžel kdysi pracoval v reklamní agentuře, kde zpracovával a vyráběl reklamy na výlohy a auta. Po letech se dostal k zajímavé nabídce na odkup stroje. Nechtěla jsem prodávat to co prodává pomalu každý eshop se samolepkami. Tím to celé začalo.

dětské grafiky pieris, josef trakal
Propojujete své umění i s interiérovým designem a trendy v interiérovém designu?

Snažím se o to.  🙂

Na jakých površích mohou být vaše nálepky použity v interiérech?

Na výrobu používáme testovanou německou folii, která je vhodná jak na hladké povrchy, tak na zeď. Rozdíl mezi naší folií a folií používanou na výrobu běžných samolepek je v použitém lepidle. Lepidlo, které využíváme na našem materiálu sice nelepí tolik jako u běžných samolepek, ale přesto na zdi velmi dobře drží. Problém u běžných samolepek je zejména v jejich sundávání ze zdí. Díky silnému lepidlu jde velmi často samolepka dolů i s barvou nebo dokonce omítkou. Stát se to může i u našich samolepek, nicméně důvodem bývá zejména nalepení ještě na vlhkou zeď nebo na příliš mnoho vrstev nátěrů, které už nedrží a loupou se. Problém občas bývá i u zdí s omyvatelnou barvou.

dětské grafiky pieris, josef trakal
Jak byste popsala styl vaší tvorby?

Co se týče dětského sortimentu, je mi velikou inspirací jednoduchost a funkčnost skandinávského stylu. Snažím se, aby moje grafika nebyla vyloženě miminkovsky roztomilá a mohla zdobit i pokojíky starších dětí.

Navrhujete nálepky i podle předlohy a zadání od klienta, nebo si témata vymýšlíte vždy sama?

Co se týče nabídky na eshopu, tak jsou to čistě mé vlastní věci, nicméně není problém udělat i samolepku dle návrhu klienta.  Limituje mě pouze skutečnost, že zatím nemáme stroj, který umí tisknout a zároveň řezat. Zatím umí pouze řezat. Grafika tedy nemůže být plnobarevná – zatím.

PAVLOVICE, bydlení v severském stylu
Máte nějaký sen, co byste chtěla vytvořit / navrhnout?

Snů mám hned několik, ale jak známo, sny se neprozrazují, protože by se pak nemusely vyplnit. Každopádně není to jen o samolepkách.

jana-logo-150x150

Autor: Josef T.
Korektor: Jana B.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho vašim přátelům

Přečtěte si mé další články