Jak ušetřit při zařizování vašeho interiéru?

kuchyň

Vždy je potřeba si ujasnit zda se jedná o byt, ve kterém chcete žít, nebo je to byt pouze investiční a časem ho budete pronajímat. Pokud se jedná o vaše budoucí bydlení, tak si kuchyň vylaďte do posledního detailu. Není to kus nábytku, který měníte každých pět let, proto bych volil výrobu na míru s kvalitními povrchy a kováním. Nikdy nebudete litovat. Pokud se jedná o druhý případ a byt budete pronajímat, tak vám k vytvoření hezkého designu v poměru cena, výkon a design postačí Ikea. Cenu také může ovlivnit zpracování. Pokud se vám líbí rustikální nebo anglický styl, volte opět Ikea, protože pokud se rozhodnete takovou kuchyň řešit na míru, tak si připravte nějaký ten statisíc.

jak ušetřit v interiéru, josef trakal
moderní kuchyň, zdroj: pinterest.com

obývací pokoj

Na čem můžete ušetřit v obývacím pokoji je TV stěna. Dá se vybrat jednoduchá varianta z Ikea, nebo jiného obchodu s nábytkem, na kterou vám truhlář vyrobí desku z masivu a tím nábytek dostane zcela jiný rozměr. Pokud chcete i úchytky, tak ty se dají sehnat na mnoha eshopech. Pokud však můžete za stěnu utratit více peněz, vždy se pusťte do výroby na míru.

jak ušetřit v interiéru, josef trakal
TV stěna, zdroj: pinterest.com

Dalším prvkem je sedačka. Na té šetřete pouze pokud musíte. Důvod může být zvíře, které vyměňuje srst, malé dítě, které má kreslící a patlací léta, nebo byt v podnájmu. Jinak si dopřejte komfort a pohrajte si s typem, provedením, tvarem i čalouněním.

jak ušetřit v interiéru, josef trakal
sedačka, zdroj: pinterest.com

Na čem se dá částečně ušetřit je zastínění. Ale pouze na závěsu. Ten si můžete koupit v marketech s nábytkem, ale určitě nikdy nešetřete na zácloně a uchycení. S tím vám poradí ve studiích na textil.

jak ušetřit v interiéru, josef trakal
zastínění, zdroj: pinterest.com

Tip JT design je kolejnicové uchycení, které se zapustí do stropu.

Ušetřete i na kusovém koberci. Nemusíte mít designový kousek. Dobře poslouží i koberce z kobercových studií, či obchodů s nábytkem. Hezký příklad je kraví kůže. Levnou variantu a v dobré kvalitě koupíte například v Kika a v Möebelixu.

jak ušetřit v interiéru, josef trakal
koberec, zdroj: pinterest.com

V neposlední řadě můžete ušetřit i na skříních. Pokud se opět jedná o byt, ve kterém chcete žít, investujte do vestavěných skříní. Pokud však v bytě budete jen na přechodnou dobu, tak zkuste zrenovovat nějaký starý kousek. Vytvoříte si tak originál, který jen tak někdo nemá a navíc retro je IN.

jak ušetřit v interiéru, josef trakal
retro skříně, zdroj: pinterest.com

Jednou z položek, na které můžete trochu ušetřit je osvětlení. Vždy je v místnosti více typů světel. Vyberte si jedno centrální, do kterého zainvestujete a pak si můžete na ostatních dovolit trochu šetřit.

jak ušetřit v interiéru, josef trakal
flos aim, zdroj: pinterest.com
jana-logo-150x150

Autor: Josef T.
Korektor: Jana B.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho vašim přátelům

Přečtěte si mé další články