Pět květin pro koupelnu

5 květin pro vaši koupelnu, josef trakal

atmosféra zeleně

Do interiéru květiny neodmyslitelně patří a sluší jim to i v koupelně. Proto na ni nezapomínejme. Květiny potřebují světlo, tudíž v koupelně bez okna to raději nezkoušejte. Vybírat musíte ze skupiny stínomilných, které mají rády vlhko a teplo. Nesáhnete vedle ani při volbě rostliny subtropické a tropické.

 

5 květin do koupelny

inspirační obrázek, zdroj: pinterest.com

Lopatkovec (Spathiphyllum)

Lopatkovec je nenáročná dekorativní rostlina s lesklými listy a bílými květy, kterou stačí zalévat jednou týdně. Má ráda vyšší vzdušnou vlhkost. Výborně snáší i stinná místa, tudíž do tmavší koupelny květina přímo ideální.

Netík (Adiantum), Sleziník (Asplenium)  nebo Ledviník (Nephrolepis)

Kapradiny snáší vlhko a mají rády orosené listy. V prostředí koupelny se jim tedy bude dařit a ani je nebudete muset rosit. I přesto nezapomínejte na pravidelnou zálivku. A to jedenkrát až dvakrát týdně. Zkrátka stále mírně vlhký substrát.

 

5 květin do koupelny, josef trakal

inspirační obrázek, zdroj: pinterest.com

 

     Do koupelny vybírejte květiny, které nepotřebují moc denního světla, ale zároveň aby měly rády vlhko.

 

5 květin do koupelny, josef trakal

inspirační obrázek, zdroj: pinterest.com

Břečťan (Hedera)

Převislá rostlina, která má ráda stín a polostín, na přímém světle by jí začaly blednout listy. Dejte pozor na teplotu – v zimě postačí i pouhých 7 stupňů, přes léto je optimální teplota do 20 ti stupňů celsia.

Filodendron (Philodendron monstera)

Retrokvětina, která nyní slaví svůj velký návrat a zdobí interiéry ve skandinávském i urban jungle stylu. Filodendronům se daří v polostínu i stínu, zalévat je stačí jednou za 10 dní, ale potrpí si na orosené listy.

Zlatá palma (Dypsis)

Dobře se jí bude dařit mimo přímé slunce a také jí vyhovuje vysoká vlhkost vzduchu.

 

mechová stěna, josef trakal

inspirační obrázek, zdroj: pinterest.com

pro fajnšmekry tu mám jednu vychytávku – mechová stěna

Nejčastěji se pro mechové stěny využívá lišejník isladský (Cladonia stellaris). Může se použít do jakéhokoli interiéru a nevyžaduje téměř žádnou péči a ani denní světlo, proto se mu dobře daří i v koupelnách. Výhody mechových stěn jsou: akustické odhlučnění místnosti, antistatické vlastnosti, navozují pocit štěstí a pohody, nevyžaduje denní světlo, a stačí minimální péče.

jana-logo-150x150

Autor: Josef T.
Korektor: Jana B.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho vašim přátelům

Přečtěte si mé další články

Menu