Barva roku 2020 – classic blue

V loňském roce byla barvou roku korálová nazývaná Living Coral, která byla jmenována, jako každoročně, americkou korporací Pantone. Jejím posláním bylo upozornit na zhoršující se ekologickou situaci a postupný zánik Velkého korálového útesu v Austrálii. Nová barva roku 2020 má toto poslání: „Žijeme v době, ve které je důležité zachovat si důvěru a víru. Právě tato barva představuje stálost, sebevědomí, pevnost a spolehlivost,“ řekla Leatrice Eisemanová, výkonná ředitelka Pantone Color Institute u příležitosti vyhlášení odstínu nové trendy barvy pro příští rok.

zdroj: pinterest.com

Pro koho je barva inspirací?

Trendy, které Pantone vyhlašuje jsou součástí a inspirací pro nadcházející sezóny nejnovějších kolekcí. Určí se barva, která se stane hitem celého roku napříč všemi obory. To platí především pro módní návrháře, dekoratéry, floristy, grafiky, odráží se i v hudbě a životním stylu, ale platí také pro designéry. Inspirace je často hledána v přírodě, jelikož ta nám skýtá milióny odstínů, které ani nelze pojmenovat. Letošní rok (2020) bude laděn do barev tmavého odstínu modré Classic Blue a má číslo 19-4052.

zdroj: pinterest.com

     Modrá … pro mnohé chladná, ale pokud ji použijete ve správném interiéru a ve správné kombinaci, vytvoříte tak těžce elegantní interiér.

Trendy barevná paleta podle Josef Trakal design: hlubinná, odstíny mrtvého korálu, barvy rozbouřeného nebe a petrolejové odstíny

zdroj: joseftrakal.cz

 

Jak modrou kombinovat v interiéru?

Barva je velmi elegantní a dobře působí na sametovém materiálu. Tuto barvu je vhodné párovat s šafránově žlutou, pudrově růžovou i s temnou zelenou. Může se kombinovat s výraznými detaily a sluší jí i hořčicově či šafránově žlutá a cihlová. Velmi si rozumí i se dřevem a kovovými doplňky. Neuděláte ani chybu, pokud bělavý korál nakombinujete s tmavší modrou a zelenou. Elegantní bude s šedou bílou a zlatou.

zdroj: pinterest.com

 

zdroj: pinterest.com

jana-logo-150x150

Autor: Josef T.
Korektor: Jana B.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho vašim přátelům

Přečtěte si mé další články

Menu