Jaké barvy ovládnou letošní Vánoce?

Přemýšleli jste jak si ozdobíte stromeček a do jakých barev zvolíte vánoční dekorace? Někdo dá na tradiční červenou, ale pokud sledujete trendy, tak je článek právě pro vás. Letošní Vánoce budou bílé a to nejen díky sněhu. Jako doplňkovou barvu zvolte pastelově světle modrou a vše dozdobte přírodními a ručně vyráběnými ozdobami. Letos Vánoce ovlivní i návrat tradic a přírody. Takže šišky, mech, větvičky nebo sušené ovoce bude maximálně IN.

Vánoce 2019, josef trakal

Barva Vánoc – bílá

V loňském roce byly Vánoce duhové a mohli jste na stromeček pověsit téměř jakoukoli barvu, kterou jste doma měli.  Letos je v kurzu pravý opak a to čistě bílá barva. Když už venku nenasněží, tak si sněhu budete moci užít alespoň doma ve formě bílé barvy. Neznamená to však, že ozdobíte celý byt pouze bílými předměty. Můžete je kombinovat se stříbrnou, béžovou nebo šedou barvou. Interiér tak bude působit decentně. Pokud to s bílou budete myslet vážně, zkuste bílé spreje, kterými můžete uměle zasněžit i vánoční stromeček. Jinak vsaďte na bílé řetězy a ozdoby, které dokombinujte s vyrobenými přírodními.

Vánoce 2019, josef trakal

ČT1 – Sama doma – rozhovor

Návrat k přírodě

Do módy letos přijdou nejen sušené ozdoby z ovoce nebo slámy. Letošním trendem bude i upcyklace, díky které můžete využít i recyklovatelný a odpadový materiál na ručně vyráběné ozdoby. Zapomeňte na ozdoby z tržnic, tím nikoho neohromíte. Kromě recyklovaných materiálů se letos do Vánoc vkradou i materiály jako je beton. Při velkém nárůstu domácností v industriálním a severském stylu se není čemu divit. Beton se bude nejčastěji kombinovat se zelenými větvemi jehličnanů nebo mechem a dřevem. Dokonce i slavnostní prostírání by mělo být v duchu přírody. Zkuste dát pod talíře například dřevěnou kulatinu a blyštivé dekorace doplňte třeba o šišky namočené do Sava.

vánoce 2019, josef trakal

Doplňkovou barvou Vánoc bude modrá

Letos se k tradičním barvám Vánoc připojila i pastelově světle modrá. Nebojte se kombinovat i s jiným odstínem světle modré. Pokud se ji rozhodnete kombinovat tak určitě s bílou a stříbrnou. Hezky bude vypadat, když například nastříkáte šišky na bílou nebo stříbrnou.

Letos se nebojte modré barvy.

Letos frčí puntíky, čárky a Xka

Tečky a čárky a motivy se vzorem písmene X budou letos nejvíce IN. Motivy můžete do interiéru vnést i ručním malováním na ozdoby. Zkuste si koupit pastelově modré ozdoby domalujte na ně bílé čárky nebo puntíky. Nebo zkuste tvořit ozdoby z tvarů Xek. Jako inspiraci vám ukážu kolekci vánočních ozdob od studia TŘI … Vánoční ozdoby OXO – winter vznikly jako limitovaná edice inspirovaná naším projektem interiérových doplňků OXO. Ozdoby se skládají z tvarových dílků X, které jsme vytvořili ze silnější dýhy a filcu různých barev, a kovových pantů. Spojením jednotlivých dílků si můžete sestavit jakékoli kombinace, které budou barevné ladit s vaším interiérem. Vytvoříte si tak své vánoční ozdoby, které připomínají sněhové vločky.

vánoční ozdoby, josef trakal

jana-logo-150x150

Autor: Josef T.
Korektor: Jana B.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho vašim přátelům

Přečtěte si mé další články