Luci Art abstraktní obrazy

Často je v interiéru potřeba pracovat a hluchými místy nebo naopak s místy, které jsou přímo stvořené pro umístění obrazu. Rád do svých realizací dávám abstraktní věci, které v každém navodí jiný pocit a probudí fantazii. O malování abstraktních obrazů nám dneska povypráví Mgr. Lucie Šichtancová – autorka abstraktních obrazů.

Luci art, josef trakal

Rozhovor s Lucií

Řekněte nám něco o sobě?

Jmenuji se Lucie a tvořím pod Luci Art. Výtvarné činnosti se věnuji už řadu let. Malování mi přináší volnost, poznání, vyjádření myšlenek, pocitů, fantazii, dalekého nekonečna. Abstraktní obrazy tvořím s tou myšlenkou, že se stanou součástí interiérů a prvkem, které budou středem pro oko i pohlazením po duši.

Jak jste se k malování dostala?

K malování jsem se dostala během studií. Poprvé to bylo na střední škole a dále potom na škole vysoké. Právě při studiu jsem se více ponořila do tajů výtvarných technik. Pár let jsem se věnovala i pedagogickému vzdělání a přenášela poznatky ostatním. Po mateřské dovolené jsem se začala opět více věnovat malbě obrazů. Postupem času jsem si uvědomovala, co přesně chci, jakým směrem se v malbě ubírat a najít si svůj styl tvoření. Malování je mou velkou vášní, koníčkem i prací. Někdy se mi v noci stává, že se už nemohu dočkat druhého dne, abych si opět mohla stoupnout k plátnu a ponořila se do tvorby.

Luci art, josef trakal
Propojujete své umění i s interiérovým designem a trendy v interiérovém designu?

Obrazy, které vznikají jsou převážně abstraktní. Jsou určeny do interiérů, moderních domů či bytů. Snažím se, aby barevně korespondovaly v daném prostředí s ostatními designovými doplňky, prvky a vybavením. Jsou proto většinou v neutrálních tónech, aby mohly tvořit vzájemný celek. Snažím se jít se současnými trendy.

Jakými technikami malujete?

Maluji na plátno akrylovými barvami. Používám efektové pasty, gely, textilní materiály. Barvy nanáším špachtlemi, válečky i samotnými prsty. Někdy barvu liji nebo stříkám přímo z tuby. Pracuji tak, jak to zrovna cítím.

Luci art, josef trakal
Jak byste popsala styl vaší tvorby?

Má tvorba vychází především z myšlenek a z přírody. Příroda, hlavně její tvary, mi dávají neskutečnou možnost realizace. Přírodní materiály mě hodně fascinují a zároveň inspirují. V okolním prostředí ráda poznávám nové věci, které by se daly přenést na plátno. Dále jsou to myšlenky a pocity. Ty jsou v mé tvorbě hodně důležité a promítají se do celé koncepce obrazu. Barevnost děl je spíše tlumená, v neutrálních tónech, vycházejících z přírody. Celková struktura tvorby je dána tak, aby i v budoucnu klienta neomrzela a hledal v ní stále nové detaily a rozvíjel představivost.

Malujete podle předlohy a zadání od klienta, nebo si témata vymýšlíte vždy sama?

Témata si vymýšlím sama. Samozřejmě pokud má klient nějaký požadavek, pokusím se mu vždy vyhovět.

Luci art, josef trakal
Máte nějaký sen, co byste chtěla namalovat?

Ráda bych, aby mé obrazy stále častěji zaplňovaly interiéry a aby dělaly spokojenými spoustu klientů.

jana-logo-150x150

Autor: Josef T.
Korektor: Jana B.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho vašim přátelům

Přečtěte si mé další články

Menu