Od nábytku k hodinkám …

Designer by měl být umělec po všech stránkách a proto se nevěnuji jen jedné oblasti. Líbí se mi umět zasahovat do více oborů a umět poradit širšímu okruhu lidí. Sám si tak rozšiřuji obzory a zkušenosti z produktového designu pak mohu zúročit právě v interiérech a zároveň naopak.

od nábytku k hodinkám, josef trakal

Proč hodinky?

Jednoduše přišla nabídka od libereckého výrobce dřevěných hodinek Woodenland. Jejich práci sleduji od jejich počátku. Bylo pro mě velmi zajímavé navázat spolupráci. Mohl jsem si tak vyzkoušet jiný druh práce. Práci s mnohem menším měřítkem. Návrhy hodinek jsme tvořili společně s kolegyní Nelou Makarovskou, se kterou tvoříme ve studiu kreativního designu TŘI … Nakonec vznikly dva zcela odlišné návrhy a každý z nich je inspirovaný něčím jiným.

od nábytku k hodinkám, josef trakal

hodinky Hraj

Hodinky hraj vznikly jako reakce a nadsázka k dnešnímu vyplňování času hraním a chatováním si na mobilu, kdekoli kolem nás, například při čekání na zastávce. Hodinky máte vždy u sebe. Vznikla tak hravá alternativa, při které nebudete mít zatížený mozek zbytečnými informacemi, které k životu vůbec nepotřebujete. Hodinky Hraj vypadají nenápadně, proto je můžete využít i na dlouhé nudné poradě, kde si na mobilu hrát nemůžete. Na hodinkách to nikdo nepozná. „Takže využij času a hraj.“ … Více se dozvíte ZDE. Hodinky si můžete koupit ZDE

hodinky hraj, josef trakal

hodinky Dokola

Tématem hodinek je cestování a překonáváním časových pásem.  Časová pásma jsou prezentována jednotlivými světově známými stavbami jako je třeba Eiffelova věž, Opera v Sydney nebo Ještěd. Ručičky, barevností vycházející z ručiček kompasu, dotvářejí celý návrh do jednoho celku. Více se dozvíte ZDE, a koupit si je můžete ZDE

hodinky dokola, josef trakal

Woodenland

Je česká firma, která vyrábí dřevěné hodinky. Zákazníci si mohou zaslat své dřevo, které pro ně má význam a Woodenland z něj vyrobí unikátní hodinky s přidanou hodnotou ruční práce. Hlavní výhodou je, že žádné hodinky nejsou stejné. Každé mají punc originálu. Výhodou je využití konfigurátoru hodinek, kde si každý může složit právě ty své vysněné.

jana-logo-150x150

Autor: Josef T.
Korektor: Jana B.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho vašim přátelům

Přečtěte si mé další články

Menu