Designové pelíšky pro vaše kočky

Pelíšek pro kočky, které mají styl, josef trakal

i kočka musí ladit s vaším interiérem

Kočka je sama o sobě nejvíce elegantní zvíře na planetě. Už ve starém Egyptě byla uctívána jako pozemské vtělení bohyně Bastet do zemského tvora. Ctili a chovali se k ní jako k ochránkyni svého domu a rovněž byla uctívána v chrámech faraonů. Někteří lidé se jí dokonce chtěli vyrovnat vzhledově. Vzpomeňme například na tzv. kočičí oči na královně Kleopatře vytvořené pomocí linek. Mimochodem jsou na ženách vidět dodnes. Není tedy více třeba vysvětlovat, proč i kočka potřebuje elegantně bydlet a proč byste na to měli myslet při tvoření svých domácností.

Pelíšek pro kočky, které mají styl, Josef Trakal
inspirační obrázek, zdroj: meyou-paris.com

Meyou Paris a jejich design …

Milovníci koček si konečně přijdou na své, jelikož francouzská firma Meyou Paris přišla s dokonalým designovým konceptem na pelíšky pro vaše miláčky. Jsou praktické a krásné. Většinou si musíte zvolit mezi designem, který má však nepraktické řešení, nebo malou funkčnost, anebo naopak. To Meyou Paris spolehlivě vyvrací a přichází s konceptem, který vás uspokojí v obou případech. Pelíšek je tedy spíše designová řada nábytku, která vzešla hlavně ze sledování a zkoumání chování čtyřnohých mazlíčků. Produkty jsou zpracované ve vysoké kvalitě. Řada má tři modely. Le Bal, který je spojením dřevěné konstrukce připomínající křeslo a filcové koule. Druhý model, který vychází z Le Bal, je nazvaný Le Cube. Jedná se o stejný tvar koule, jen je pro tentokrát vsazen v tyčové konstrukci, ve variantě ze dřeva nebo kovu, která vychází z tvaru krychle. Třetí model nazvaný Le bed, připomíná stolek s baldachýnem, kde vaše kočka najde klid pro své rozjímání.

 

Meyou Paris pelíšky

 

Pelíšek pro kočky, které mají styl, Josef Trakal
inspirační obrázek, zdroj: meyou-paris.com

 

Pelíšek pro kočky, které mají styl, Josef Trakal
inspirační obrázek, zdroj: meyou-paris.com

království z kartonu …

Pokud by se vám design těchto tří variant přeci jen nehodil, můžete zkusit zapojit svou kreativitu a vytvořit pro svou kočku vlastní tvar jejího budoucího pelíšku. Existuje totiž relativně levné a efektivní řešení. Vytvořte si tvar, nakreslete jej na několik vrstev kartonu, vyřezejte, slepte a pomocí vrstvení vytvořte krásný pelíšek, o který si navíc může brousit drápky. Pokud chcete být o něco dokonalejší, nechte tvary vylaserovat přímo od profesionálů. Anebo jednoduše a bez námahy nad tvaroslovím oslovte designera.

Pelíšek pro kočky, které mají styl, Josef Trakal
inspirační obrázek, zdroj: pinterest.com

 

     Kočky jsou šelmy, ale zároveň jsou hravé a velice rády odpočívají. Nezapomínejme na ně!

 

Pelíšek pro kočky, které mají styl, Josef Trakal
inspirační obrázek, zdroj: meyou-paris.com

příběh mojí Pulči …

Téměř každého alespoň jednou za život napadne, zda si pořídit domácího mazlíčka. I já si s touto myšlenkou před časem začal pohrávat. Jelikož jsem ještě u rodičů kočku přes sedmnáct let měl, chtěl jsem změnu. A tak má volba padla na psa, plemeno Border kolie. Avšak po důkladném prostudování tohoto plemene jsem si mazlíčka rozmyslel, protože přeci jen je to velká zodpovědnost a obrovská časová náročnost. Rozhodl jsem se tedy, že žádný nebude a odložil tuto myšlenku na neurčito. Ale osud tomu chtěl jinak a do cesty se mi připletlo malé, zablešené, špinavé, vychrtlé, opuštěné kotě. Ten den, co na mě mňouklo z pod keře, jsem měl zrovna narozeniny a nedokázal jsem ho tam nechat. Od té doby spolu s Pulčou (obrázek pod textem) válčíme u mě v podkroví a občas nevím kdo u koho bydlí … (smích)

 

Pelíšek pro kočky, které mají styl, Josef Trakal
inspirační obrázek, zdroj: domácí mazlíček Pulča

Galerie pelíšků od Meyou Paris …

jana-logo-150x150

Autor: Josef T.
Korektor: Jana B.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho vašim přátelům

Přečtěte si mé další články