Spolupráce s designerem?

Jak probíhá spolupráce s designerem

Jak vybrat designera?

Důležité je, aby se vám líbil. Buď dle osobitého stylu popřípadě webových stránek. Velkou nápomocí mohou být také reference od přátel či známých, kteří služeb designera využili. Dbám na to, abychom si sedli lidsky, protože spolupráce bývá podle náročnosti interiéru minimálně dvouměsíční.

 

2D dispoziční řešení
Dispoziční řešení, studio JTdesign, zdroj: joseftrakal.cz

 

Designér vás vyslechne

První schůzka je dohodnutí podmínek o průběhu spolupráce. Uvidíte, že z vás strach opadne, protože zjistíte, že nebyl důvod se ničeho bát. Vyptám se vás na váš životní styl a tím pádem spolu zjistíme jaký styl interiéru je vám nejbližší. Vše je o dialogu, takže nebudete v žádném případě tlačeni do něčeho, co nechcete.

Zaměření a 2D dispoziční řešení

Někdy se může stát, že dokumentace, kterou dodáte, nebude dostačující. Dalším krokem je kompletní zaměření, včetně vodo a elektroinstalací. Pokud se počítá s výměnou rozvodů, tak jsou podklady také součástí designové studie. První, co ode mě uvidíte je 2D dispoziční řešení interiéru, které může mít více variant. Z těch pak společně vybereme jednu, která se potom podrobně zpracovává do 3D modelu.

 

3D model interiéru
3D model interiéru, studio JTdesign, zdroj: joseftrakal.cz

 

3D model a barevné řešení včetně materiálů a nábytku

Postupným hromaděním informací, které probíráme na společných konzultacích vzniká 3D model, který vám ukazuje hmotové řešení vašeho interiéru. Díky texturám lze model připravit tak, abyste měli reálnou představu o barevnosti a materiálovém řešení vašeho, nově vznikajícího interiéru.

 

     Čím více s designerem mluvíte, tím více se o vás dozví a tím lépe vystihne váš interiér snů. Důvěřujte designérovi. Fantazii má od přírody a vytvoří vám řešení, nad kterým byste ani nepřemýšleli.

Každý klient a projekt je originál

Nikdy nelze paušalizovat spolupráci, protože ke každému klientovi a projektu přistupuji individuálně. Každý z vás potřebuje řešit jiný prostor, jiným způsobem, proto je nutné na tento fakt myslet a podle toho ke spolupráci přistupovat.

 

Vizualizace
Vizualizace interiéru, studio JTdesign, zdroj: joseftrakal.cz

 

Vizualizace jako nástroj pro vaši představu

Vizualizace je  nejreálnější pomocník, díky kterému uvidíte, jak bude váš interiér vypadat. Zobrazuje veškeré materiály, odlesky a mnoho dalších detailů.

Designovou studií to nekončí …

Na konci spolupráce získáte kompletní souhrn podkladů, které v průběhu vznikly. Designová studie nemusí být konečnou spoluprací. Je možné si mě najmout na pomoc při realizaci vašeho interiéru. Ušetřím vám spoustu času a stresu. Obecně mají designéři zkušenosti s komunikací s řemeslníky, umí je korigovat tak, aby realizace dopadla co nejpřesněji podle studie. Mnoho klientů se nechá ovlivnit alternativním řešením řemeslníků, kteří se často nechtějí trápit s detaily. Detail je však v designu to nejdůležitější, na co se musí dohlédnout.

jana-logo-150x150

Autor: Josef T.
Korektor: Jana B.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho vašim přátelům

Přečtěte si mé další články