Štědrovečerní tabule

Tabule v duchu přírody

Jedním z letošních trendů je příroda. Zkuste si stůl nazdobit jednoduchými přírodními materiály a květinami jako jsou například eukalyptus, listy pistácie, větvičky tisu a mnoho dalšími a dozdobte jednoduše granátovými jablky. Nebo zkuste využít lesní plody jako jsou sprejované šišky a dřevěné kulatiny pod talíře nebo mech.

 

Nebojte se černé

Černá je královna barev. Je velmi netradiční, ale přesvědčte se sami jak velmi elegantní je. Velice krásně působí se zlatou, zelenou nebo bílou. Zkuste si k černám svíčkám, příborům a nádobí stůl dozdobit opět zelenými prvky jako jsou eukalyptus, pistácie nebo mech. Využijte pouze čisté sklo, a když neseženete černé příbory, tak zkuste zlaté. Vytvoříte si tak vysoce elegantní vánoční tabuli.

 

Bílou můžete dokombinovat

Bílá je barva letošních Vánoc a tou nikdy nezkazíte nic. Sama o sobě se vám může zdát chladná. Velmi dobře funguje se zlatou, černou i stříbrnou. K bílé se hodí broušené sklo, které připomíná obrazy mrazu. Opět můžete doplnit zelenými rostlinami. Dobře bude fungovat i s doma vytvořenou výzdobou, se šiškami, sušeným ovocem nebo perníčky.

 

Vsaďte na tradiční červenou

Kdo nepodléhá trendům, může volit klasiku, kterou je červená a zelená. Ale i tyto kombinace si však můžete zmodernizovat. Červenou dodejte živým illexem například ponořeným ve vodě nebo liliemi a jinými květy. Zelenou zase eucalyptem nebo jehličnatými větvemi. Vánoce jsou čas, když si můžete hrát. Nebojte se popustit uzdu a vytvořte si originální Vánoce, na které budete rádi a dlouho vzpomínat.

jana-logo-150x150

Autor: Josef T.
Korektor: Jana B.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho vašim přátelům

Přečtěte si mé další články