Studio TŘI TEČKY

studio tři tečky, josef trakal, nela makarovská

Kdo jsou TŘI TEČKY?

Dva kamarádi, kteří se poznali při studiu na Střední škole tvorby a designu v Libereckých Kateřinkách. Po čtyřech letech a maturitě, jsme se oba rozprchli na další studia. Já na Technickou univerzitu v Liberci, kde jsem studoval obor environmental design (design prostředí) a Nela Makarovská na Západočeskou univerzitu v Plzni, kde studovala obor průmyslový design a keramika. Každý máme své stálé zaměstnání. Nela pracuje jako firemní designer, kde nabírá zkušenosti v oblasti produktového designu a skla. Já si založil své studio Josef Trakal design, kde pracuji v oblasti interiérového designu a architektury. Oba jsme se tedy vrátili do podhůří Jizerských hor, zpět do Liberce a společně vymysleli projekt TŘI TEČKY, kde vytváříme neotřelé a originální koncepty, ve kterých propojujeme interiérový a produktový design.

 

studio tři tečky, jMgA. Josef Trakal a MgA Nela Makarovská

studio tři tečky, MgA. Josef Trakal a MgA. Nela Makarovská

 

Proč TŘI TEČKY?

Název máme opravdu neobvyklý. Když jsme pro naše studio hledali jméno, napadala nás různá slova a slovní spojení. Ale nakonec jsme se rozhodli, že TŘI TEČKY značí otevřený konec. A my svou tvorbou nechceme lidem určovat cíl, ale chceme v nich probouzet interakci, která produkt posune dál. Naším principem tvorby je vlastně taková hra. Skládáním komponentů vytvoříme pro uživatele designový základ, ale zároveň mu nabídneme, aby produkt využil jak uzná za vhodné. Naším cílem je v lidech probouzet kreativitu a radost z vlastního přičinění.

 

studio tři tečky, MgA. Josef Trakal a MgA Nela Makarovská

Co tvoří TŘI TEČKY?

Naše produkty by měly mít přidanou hodnotu. Tvoříme čistý a jednoduchý design, který sám za sebe mluví. Pokud nahlédnete do portfolia, naleznete zde například Seedland – nový set pro pěstování rostlin. Je vhodný především do panelových domů pro hobby pěstitele, kteří nemají své vlastní zahrádky. Produkt může sloužit i jako pomůcka pro děti, která je učí zodpovědnosti a starostlivost o živou rostlinu a zároveň jim produkt ukáže, jak funguje koloběh života rostliny v přírodě. Je navržen jako skládačka, ze které je možné vytvořit několik možných variant.

Hlavní funkcí Seedland květináče je vytvoření ostrova komplexního koloběhu domácího pěstování. Je možné sledovat celý cyklus od klíčení, přes růst až po dozrávání plodů. Součástí setu může být i sestava tříkomorového kompostéru s odtokovým kohoutem na žížalí čaj, díky kterému lze dosáhnout lepšího, navíc přírodního hnojení… Našimi dalšími projekty jsou například městský mobiliář Moow, který reflektuje městskou architekturu. Dooble, dveře do minibytů. Djurdjur, tapeta do interiérů a mnoho dalších. Naše celé portfolio si můžete prohlédnout ZDE.

 

studio tři tečky, MgA. Josef Trakal a MgA Nela Makarovská

inspirační obrázek; zdroj: https://www.studiotritecky.cz/seedland/

 

studio tři tečky, MgA. Josef Trakal a MgA Nela Makarovská

inspirační obrázek; zdroj: https://www.studiotritecky.cz/oxo/

 

studio tři tečky, MgA. Josef Trakal a MgA Nela Makarovská

inspirační obrázek; zdroj: https://www.studiotritecky.cz/za-pet-dvanact/

jana-logo-150x150

Autor: Josef T.
Korektor: Jana B.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho vašim přátelům

Přečtěte si mé další články

Menu