Barva roku 2022 – Very Peri

V loňském roce byly barvy roku hned dvě. Základní šedá a zářive žlutá Ultimate gray a Illuminating, které byly jmenovány, jako každoročně, americkou korporací Pantone. Loňské barvy měly upozornit na to jak jsou obě rozdílné a přitom fungují tak harmonicky. Výběr letošní barvy je ovlivněn hlavně kreativitou, zdravým sebevědomím a perspektivou, kterou by lidé měli využit k tomu, aby sami ovlivňovali svůj život. Modrofialová kombinace působí sebevědomě a důstojně.

barva roku 2022 very peri
zdroj: bullfrag.com

Pro koho je barva inspirací?

Trendy, které Pantone vyhlašuje jsou součástí a inspirací pro nadcházející sezóny nejnovějších kolekcí. Určí se barva, která se stane hitem celého roku napříč všemi obory. To platí především pro módní návrháře, dekoratéry, floristy, grafiky, odráží se i v hudbě a životním stylu, ale platí také pro designéry. Inspirace je často hledána v přírodě, jelikož ta nám skýtá milióny odstínů, které ani nelze pojmenovat. Letošní rok (2022) bude laděn do modrofialové barvy Very Peri 17-3938.

barva roku 2022 very peri
zdroj: bullfrag.com

 

     Modrá je barva klidu, uspokojení a souladu. Fialová znázorňuje smyslnost a eleganci. Dohromady tvoří sebevědomou kreativní a perspektivní kombinaci.

Trendy barevná paleta podle Josef Trakal design: švestková, levandulová a barva ametystu

barva roku 2022, josef trakal
zdroj: joseftrakal.cz

 

Jak modrofialovou kombinovat v interiéru?

Barva je velmi elegantní a dobře působí sama jako dominantní prvek ve velkém množství. Každá barva jde velmi dobře kombinovat s bílou, šedou a černou a ani Very peri není vyjímkou. Pokud však budete odvážnější, tak se pusťte do zlaté a nebo stříbrné barvy, které můžete volit na detaily a doplňky. Bílá by mohla mít nádech patiny až by postupně přecházela do krémových odstínů. Chybu neuděláte ani v kombinaci s pastelově modrými a růžovými odstíny.

barva roku 2022 very peri
zdroj: freepik.com

 

barva roku 2022 very peri
zdroj: shutterstock.com

 

 

jana-logo-150x150

Autor: Josef T.
Korektor: Jana B.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho vašim přátelům

Přečtěte si mé další články