Barva roku 2024 – Peach Fuzz

V roce 2023 byla barvou roku tmavě růžová Viva magenta, kterou každoročně jmenuje americká korporace Pantone. Výběr loňské barvy byl ovlivněn hlavně důstojností a sebevědomím přírodní karmínové barvy,  která je jednou s nejstarších možných barviv, které nám příroda dala. Po letech studených odstínů se k moci dostala teplá pastelová barva Peach Fuzz. Barva, která vyzařuje teplo a moderní eleganci. Jedná se především o kombinaci teplé růžové a oranžové barvy, která svou strukturou připomíná hřejivé chmíří. Hlavními silnými stránkami letošní barvy je probuzení empatie a porozumění a to i v mezilidských vztazích.

barva roku 2024 Peach Fuzz
Autor: Copilot

Pro koho je barva inspirací?

Pantone každoročně vyhlašuje barvu roku, která se stane hitem celého roku napříč všemi obory. Tento výběr ovlivňuje módní návrháře, dekoratéry, floristy, grafiky, designéry a odráží se i v hudbě a životním stylu. Inspirace pro výběr barvy roku je často hledána v přírodě, jelikož ta nám skýtá milióny odstínů, které ani nelze pojmenovat. V roce 2024 je barvou roku Peach Fuzz 13-1023.

barva roku 2024 Peach Fuzz
Autor: Copilot

 

    Oranžová je mezi červenou a žlutou barvou a proto z ní číší zemitost, vášivost a ambice červené, zároveň energie žluté. Díky oranžové vždy budete připraveni na spontánní dobrodružství s chutí do života. Je to barva, kterou buď milujeme a nebo nenávidíme. Odstín Peach Fuzz je harmonické vyvážení mezi těmito extrémními pocity.

Trendy barevná paleta podle Josef Trakal design: barva čajové růže, himalájské soli a peří plameňáka

barva roku 2024 Peach Fuzz
Autor: joseftrakalcz

 

Jak Peach Fuzz kombinovat v interiéru?

Barva je velmi elegantní a díky pastelovému odstínu je možné pracovat s barvou ve větším měřítku. Dobře bude působit se šedými a přírodními odstíny béžové. Dále s dekorem kamene a terazza. Ani zlatá a rose gold jí nejsou cizí. Nebojte se dát barvě šanci, ale pamatujte, jedná se o trend roku 2024 a nikdo vá nezaručí, že bude trendy i v následujících letech.

barva roku 2024 Peach Fuzz
AUtor: Copilot

 

barva roku 2024 Peach Fuzz
Autor: Copilot

 

 

jana-logo-150x150

Autor: Josef T.
Korektor: Jana B.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho vašim přátelům

Přečtěte si mé další články