Bydlení v Liberci

Liberec nyní prožívá renesanci v oblasti výstavby nového bydlení. Město patří k těm, kde se bojuje s nedostatkem bydlení. Jelikož se ale město neustále rozvíjí a rozrůstá, tak je potřeba myslet na nové možnosti pro mladé rodiny.

Rezidence Park Masarykova

Je jedinečnou příležitostí bydlet v nejkrásnější lokalitě města Liberce, která není ani pět minut od centra města. Nachází se ve vilové čtvrti Lidové sady, která byla v minulosti zahradním městem. Blízkému nároží ulic Masarykova a Vítězná dominují významné budovy Severočeského muzea a bývalých městských lázní Františka Josefa I., dnes výstavních prostor oblastní galerie. Bytové domy jsou zasazeny do údolí Jizerského potoka, který se díky projektu znovuodkryl a bude v Parku dotvářet atmosféru přírody. Více ZDE.

Park Masarykova, josef trakal
Park Masarykova Liberec, zdroj: parkmasarykova.cz

 

Park Masarykova, josef trakal
Park Masarykova Liberec, zdroj: parkmasarykova.cz

Oáza v centru

Na pozemku bývalých Montážních závodů Liberec v centru Liberce roste ve třech etapách několik domů s byty, nebytovými prostory i krytými parkovacími místy. Jedna z těchto etap, je věnována projektu Oáza v centru, který nabízí výhradně družstevní bydlení. K dispozici je v Oáze celkem 112 bytů, dva komerční prostory a 146 krytých parkovacích míst. Lokalita, kde budovy rostou prochází kompletní revitalizací a jeví se jako ideální budoucí bydlení. Více ZDE.

Oáza v centru, Josef Trakal
Oáza v centru, zdroj: oazavcentru.cz

 

Oáza v centru, Josef Trakal
Oáza v centru, zdroj: oazavcentru.cz

Rezidence Nábřeží

Projekt, kde bylo hlavním cílem vytvořit vyšší standard bydlení ve středu města se vším nezbytným na dosah ruky, od obchodů až po velké množství služeb a k tomu z vyšších pater nevšední a atraktivní výhledy nejen na město Liberec ale i na panorama Jizerských, Lužických hor a samozřejmě Ještědského hřebenu. Jedná se o jednu z etap projektu na pozemku bývalých montážních závodů Na Rybníčku. Více ZDE.

Rezidence Nábřeží, josef trakal
Rezidence Nábřeží, zdroj: rezidence-nabrezi.cz

 

Rezidence Nábřeží, josef trakal
Rezidence Nábřeží, zdroj: rezidence-nabrezi.cz

 

Letos se v libereckém kraji buduje nejvíce bytů za posledních čtrnáct let.

Další projekty bydlení v Liberci?

Jedním z projektů, o kterém se prozatím mluví je výstavba 55 nových bytů ve Vesci. Ten však není jedinou lokalitou. Nové bydlení má přinést i dnes již legendární „díra na Perštýně“. Dále na pozemku bývalé textilany, ale i v blízkosti Papírového náměstí. Trochu dál od centra je v plánu ještě bytový komplex Horská a přímo pod Ještědem horské bydlení Ještědská. Liberec tak získá spoustu nových možností, kde začít nový život.

jana-logo-150x150

Autor: Josef T.
Korektor: Jana B.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho vašim přátelům

Přečtěte si mé další články