Jaké barvy ovládnou Vánoce 2022?

Přemýšleli jste jak si ozdobíte stromeček a do jakých barev zvolíte vánoční dekorace? Někdo dá na tradiční červenou, někdo má rád mix barev, někdo volí přírodní styl, ale pokud sledujete trendy, tak je článek právě pro vás. Letošní Vánoce budou v duchu tradiční červeno zelené kombinace. Dále bílé a to nejen díky sněhu a to vše dozdobte přírodními a ručně vyráběnými ozdobami. Letos Vánoce ovlivní i návrat tradic a přírody. Takže šišky, mech, větvičky nebo sušené ovoce bude maximálně IN. Pro designové fajnšmekry bude letos trendy černo měděná kombinace.

Barva Vánoc – bílá

V loňském roce byly Vánoce duhové a mohli jste na stromeček pověsit šedé a béžové a bílé odstíny.  I letos je v kurzu čistě bílá barva. Královna barev, která se drží jako barva vánoc již několik let. Když už venku nenasněží, tak si sněhu budete moci užít alespoň doma ve formě bílé barvy. Neznamená to však, že ozdobíte celý byt pouze bílými předměty. Můžete je kombinovat s červenou a nebo přírodními doplňky. Interiér tak bude působit decentně. Pokud to s bílou budete myslet vážně, zkuste bílé spreje, kterými můžete uměle zasněžit i vánoční stromeček. Jinak vsaďte na bílé řetězy a ozdoby, které dokombinujte s vyrobenými přírodními.

Návrat k přírodě

Do módy letos přijdou nejen sušené ozdoby z ovoce nebo slámy. Letošním trendem bude i upcyklace, díky které můžete využít i recyklovatelný a odpadový materiál na ručně vyráběné ozdoby. Zapomeňte na ozdoby z tržnic, tím nikoho neohromíte. Kromě recyklovaných materiálů se letos do Vánoc vkradou i materiály jako je beton. Při velkém nárůstu domácností v industriálním a severském stylu se není čemu divit. Beton se bude nejčastěji kombinovat se zelenými větvemi jehličnanů nebo mechem a dřevem. Dokonce i slavnostní prostírání by mělo být v duchu přírody. Zkuste dát pod talíře například dřevěnou kulatinu a blyštivé dekorace doplňte třeba o šišky namočené do Sava.

Pro fajnšmekry

Jste rádi estravagantní? Nebojte se sáhnout po černých vnočních ozdobách v kombinaci s měděnými nebo zlatými doplňkovými ozdobičkami. Do takových trendy barev Vánoc můžete doladit i štědrovečerní tabuli nebo vánoční dekorace v koutech či na policích. Barvy dodají vašim Vánocům šmrnc. Nejsou však pro každého.

Puntíky, čárky a Xka

Tečky a čárky a motivy se vzorem písmene X budou letos zase IN. Motivy můžete do interiéru vnést i ručním malováním na ozdoby. Zkuste si koupit bílé nebo průhledné ozdoby domalujte na ně černé čárky nebo puntíky. Nebo zkuste tvořit ozdoby z tvarů Xek. Jako inspiraci vám ukáži kolekci vánočních ozdob od našeho studia TŘI … Vánoční ozdoby OXO – winter vznikly jako limitovaná edice inspirovaná naším projektem interiérových doplňků OXO. Ozdoby se skládají z tvarových dílků X, které jsme vytvořili ze silnější dýhy a filcu různých barev, a kovových pantů. Spojením jednotlivých dílků si můžete sestavit jakékoli kombinace, které budou barevné ladit s vaším interiérem. Vytvoříte si tak své vánoční ozdoby, které připomínají sněhové vločky. Ozdoby jsou nyní stálým depozitářem v Severočeském muzeu v Liberci. Momentálně cestují po světě na výstavě českého vánočního designu se zastávkou v bulharské Sofii.

jana-logo-150x150

Autor: Josef T.
Korektor: Jana B.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho vašim přátelům

Přečtěte si mé další články