Káva a design v Liberci II.

káva a design v Liberci, josef trakal

Kavárenský „povaleč“, aneb práce mezi lidmi podruhé…

V minulém článku liberecké kavárny a bistra jsem vás seznámil s místy, která mám opravdu rád a která na mě působí svým promyšleným konceptem a dokonale zvládnutým designem interiéru. Jelikož blog je právě o designu, nejen o kávě a dortících … Liberec je však těmito místy přímo posetý a určitě stojí za zmínku i navštívení, a proto tu jsem s pokračováním káva a design v Liberci.

Jedno kafe

Patří ke služebně nejmladším kavárnám v Liberci, ale tím vůbec neztrácí na hodnotě. Naopak, pokud si chcete vychutnat kvalitní kávu, tak zajděte „na jedno do jedno“. Ale co byste neměli přehlédnout je interiér. Jsou to jedny z nejminimalističtějších prostor v Liberci, které ale dokonale fungují. Kavárna je situovaná přímo v centru města, takže pro kávu a dort nemusíte chodit daleko. Prostor, kde převládá bílá, jednoduchá severská svítidla formou žárovek a opět židle, na kterých jsme sedávali na základce, vás bude bavit. Dokonalé velké okenní rámy, které prostor prosvětlí denním světlem a zároveň tvoří hezký výhled do ulice, kde můžete pozorovat ruch města. Jedno kafe boduje nejen díky svému minimalistickému interiéru, ale i vyladěným sortimentem, který je vždy dokonale naservírován.

 

jedno kade Liberec, josef trakal
inspirační obrázek, zdroj: Jedno kafe

 

jedno kade Liberec, josef trakal
inspirační obrázek, zdroj: Jedno kafe

 

Fofr kafe

Další z velmi příjemných míst, které stojí za to navštívit. Fofr kafe je na velmi strategicky dobře položeném místě přímo v centru Liberce na Benešově náměstí v podloubí u radnice. Design interiéru je opět v minimalistickém stylu. Bílý interiér je doplněn o černé stěny mezi vysokými klenbami, které prostor zdobí a oživují. V přední části interiéru je vzorovaná dlažba, která je zaručeně prvkem, kterého si všimnete hned při vstupu do kavárny. Žárovková svítidla v kombinaci se severskými drátovými konstrukcemi, tvoří světelnou harmonii. Kovový materiál je zopakován na barovém pultu a na křížových konstrukcích stolků. Plech na baru má mírný reliéf, který je však potlačen bílou barvou. Čeho si ale v čistě bílém prostoru s kapkou černé všimnete, jsou jasně červené akcenty na polštářích, židlích a jiných doplňcích. Určitě mnoho z vás zaujme i sezení v oknech. Interiér je zařízen jednoduše, ale přitom velmi vkusně.

 

Fofr kafe Liberec, josef trakal
nspirační obrázek, zdroj: fofrkafe.cz

 

Fofr kafe Liberec, josef trakal
inspirační obrázek, zdroj: fofrkafe.cz

 

 U dvou buchet

Ano, kavárnu vedou opravdu dvě, ale moc sympatické a mladé dámy, které lákají na denní nabídku svých po domácku upečených koláčů, dortů a v neposlední řadě nefalšovaných tvarohových povidlových nebo třeba i makových buchet. Kavárna se nachází na jednom z náměstí, které nyní zažívá rozkvět. Interiér je při vstupu opět v hipsterském duchu v kombinaci s kapkou industrialismu. Tento styl je pro kavárny nyní nejvíce trendy a těší se velkému zájmu a oblibě. Díky tomu se lidé cítí jako doma a taková místa opakovaně vyhledávají a navštěvují. Světlý bílý interiér, dřevo a židle s podkopnutými nožičkami ve stylu třicátých let, ale v moderním kabátku. Prostor je v zadní části rozzářený barevně čalouněnými lavicemi, které interiér rozveselí. I toto místo si dovolím přiřadit k místům, které vás oslní nejen příjemnou atmosférou ale i výbornými dezerty.

 

U dvou buchet Liberec, josef trakal
inspirační obrázek, zdroj: U dvou buchet

 

U dvou buchet Liberec, josef trakal
inspirační obrázek, zdroj: U dvou buchet

 

Saber café

Koncept, který využívá industriální styl asi nejvíce ze všech kaváren a bister v Liberci. Zde se nebáli hrát si s tmavšími barvami a většími kontrasty než všude jinde. Co vás hned při vstupu zaujme je bar, který je obložen mozajkovým obkladem, plným vzorů a barev. Díky tomu si Saber okamžitě zapamatujete a zařadíte. Co oceňuji je práce se dřevem, díky kterému se prostor stává více „doma“. Dřevo je prvek, který prostor zateplí, a to se zde více než povedlo. Tmavé kovové konstrukce pak propojují celá dvě patra kavárny, kdy se motiv objevuje na stolech i židlích. Ve vrchním patře najdete odkrytý cihlový strop, která dodá prostoru dynamiku.

 

Saber Cafe Liberec, josef trakal
inspirační obrázek, zdroj: saber-cafe.cz

 

Saber Cafe Liberec, josef trakal
inspirační obrázek, zdroj: saber-cafe.cz

 

     V příštím článku vás seznámím s další várkou libereckých kaváren, které stojí za to navštívit. Ani zde nemůžete šlápnout vedle, protože se opět bude jednat o dobře promyšlené koncepty, které si vás získají.

 

Káva a design v Liberci I.

Káva a design v Liberci III.

Káva a design v Liberci IV.

Káva a design v Liberci a okolí V.

 

jana-logo-150x150

Autor: Josef T.
Korektor: Jana B.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho vašim přátelům

Přečtěte si mé další články